Forum » Psychologia - Biblioteczka » Sto lat samotności - Gabriela Garcii Márqueza, »

2010-02-21 21:58:37Sto lat samotności - Gabriela Garcii Márqueza,
Monika K.
rodzina, uczucia, samotność, kolejne pokolenia......przemijanie>Powieść , która stała się inspiracją, równiez na naszym rodzimym gruncie
dla Jana Jakuba Kolskiego, który wskazuje na analogie pomiędzy swoim życiorysem a losami autora "Stu lat samotności", wskazuje też na podobieństwa Macondo i Popielaw, gdzie spędził swoje dzieciństwo.

i...."w deszczu maleńkich żółtych kwiatów" Myslovitz.

Pokaż profil
Odpowiedz
2016-11-15 14:05:39

Pokaż profil
Odpowiedz
2016-11-30 13:02:44
Michał Kopczyński
Przeczytałam. Zachwycałam się, czułam niesmak, przewracałam oczami, zatrzymywałam oddech, szeptałam „genialne!” i zamykałam oczy by przemyśleć przeczytane. Książka pełna jest przeróżnych uczuć. Wciąga nienazwaną nigdzie tajemnicą i trzyma czytelnika aż do ostatniej strony w swoich objęciach.

Na dziesięć stron przed końcem na mojej twarzy pojawił się drwiący uśmiech, bo zdawało mi się, że odgadłam puentę zakończenia. Owszem, odgadłam i przekonałam się o tym po siedmiu stronach. Lecz nie była to główna puenta. księgowa Jastrzębie Zdrój Pozostałe trzy strony wrzuciły mnie w takie katharsis, że po zamknięciu książki pragnęłam aż do bólu zacząć czytać od nowa.

Pokaż profil
Odpowiedz
1